Alternatif Yatırım Seçeneklerine Açılan Pencere: DarcMatter

328 Görüntüleme

1,217 total views, 1 views today

İnsanlar çalıştıkları para harcadıklarından fazla olduğu zaman, bunları gelecekte kar getirecek şekilde değerlendirmek peşinde. Bu yüzden insanlar farklı yatırım seçenekleri üzerinde kafa yoruyorlar. Bazen çok karlı gördükleri yatırım, gerekli araştırma ve çalışma yapılmadığı veya öngörülemeyen sebepler yüzünden boşa gitmekte.

Ülkemizde yaşanan son Çiftlikbank olayı da tam buna verilebilecek bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların binbir emekle, belki de çocuklarının rızkından kestikleri paralar, bir dombili yüzünden heba olmuş durumda. Bu yüzden yatırım yapılacak yerlerin her şeyden önce hesap verebilir ve şeffaf olması zorunluklu hale gelmiş durumda. Diğer yandan fon yatırımları da bundan farklı değil. Fonlardaki işlemler gizli olduğu için, bunlar sahtekarlığa adeta davetiye göndermektedir. Bu yazımızda ele alacağımız DarcMatter projesi, üstte saydığımız sorunlara çözüm getirme amaçlı ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**DarcMatter Platformu Nedir?**

Genel anlamda baktığımız zaman DarcMatter platformu blockchain teknolojini kullanan, ve müşterilerine şeffafiyet ve güvenlik vadeden bir alternatif yatırım platformu olarak karşımıza çıkıyor. DarcMatter platformu; geniş dağıtım modeli hedefini belirten ve proof-of-importance (POI) algoritması kullanan, çok imzalı hesapları, şifrelenmiş mesajları ve Eigentrust++ itibar sistemi gibi pek çok yeni özelliği blockchain teknolojisine sunan NEM platformunda çalışıyor.

2014’dan beri Şanghay, Hong Kong ve Seul’de faaliyette olan bir şirket DarcMatter’in müşterileri arasında Deutsche Bank, JP Morgan gibi küresel kurumlar yer almaktadır. DarcMatter zaten 1.300’den fazla küresel yatırımcı ile tamamen işlevsel bir platformdur. Şimdiden 150’den fazla fon ve dünya çapında 1.300’den fazla kurum ve yatırımcı ile çalışmaktadır. DarcMatter ayrıca, dört ülkeden fazla ülkede Fintech’in en üst platformu olarak ödüle layık görülen ödüllü bir platformdur.

**DarcMatter Platformu Nasıl Çalışıyor, Özellikleri Neler?**

DarcMatter Platformu’nun işleyişine baktığımızda, piyasada mevcut yatırım şirketlerine benzeyen bir yapısı olduğunu görüyoruz. Ancak diğerlerinden farklı olarak blockchain teknolojisi ve yüksek güvenlik kısımları ön plana çıkıyor. Çünkü,sistem öncelikli olarak yatırımcıların bilgilerinin güvenliğine öncelik sağlamış durumda.

Sistemin çalışma mantığı ise gayet basit. Öncelikli olarak yatırım yapılacak olan alanlar DarcMatter platformunda listeleniyor. Bu yatırım şirketleriyle ilgili tüm bilgiler platformda ayrıntılı olarak ifade ediliyor. Daha sonra sistem otomatik olarak diğer yatırımcıların hangi yatırım alanlarına ilgi gösterdiklerini tespit ediyor. Yatırımcı bir alana yatırım yapmak istediği zaman ise bunlar akıllı sözleşmelere yazılıyor ve ilgili yerlere yönlendiriliyor.

DarcMatter platformunun özelliklerine kısaca baktığımızda, yukarda da değindiğimiz gibi, gelişmiş özelliklere sahip Nem altyapısını kullanıyor. Ayrıca, tüm yatırımcılar açık bir şekilde yatırım yapacağı yerler ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi edinebiliyor. Platform küresel olduğu için, dünyanın her yerindeki yatırım fırsatlarına anında ulaşabiliyor.

Platform, blockchain teknolojisini kullandığı için, işlem hızı normal plarformlara göre oldukça hızlı olarak gerçekleşiyor. Ayrıca, platform merkeziyetsiz olduğu için, aracı firmalara gerek bırakmıyor ve adeta yatırımcı ile yatırım arasında bir köprü işlevi görüyor. Zaten yol haritalarına baktığımızda, bu yıl Avrupa piyasalarına girmeyi planladıklarını görebiliriz.

**DarcMatter ICO’su Hakkında**

DarcMatter platformu endine token ismi olarak DMC’yi seçmiş durumda. DMC tokenlerden toplamda 1 milyar adet bulunuyor. Halihazırda devam eden token satış sürecinde özel satışlar ve ön satışlar tamamlanmış durumda ve ico ise devam diyor. 1 DMC’nin fiyatı ise 0.2 dolar olarak belirlenmiş. Soft cap olan 5 milyon dolar tamamlanmış durumda. Hard cap ise 35 milyon dolar olarak tanımlanmış.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4466174.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://dmc.darcmatter.com/

Telegram: https://t.me/DarcMatter

Twitter: https://twitter.com/DM_Coin

Facebook: https://www.facebook.com/darcmatterHQ/

Whitepaper: https://www.dropbox.com/sh/fbhm6pgmbp5ktn6/AACK1_QfUEdlmm46ob_2fyE-a?dl=0&preview=DMC_Whitepaper+(v2.5)_EN.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!