Alluxe: Lüks Yaşam Blockchain’e Taşınıyor

303 Görüntüleme

620 total views, 1 views today

Geçmişten gelen güzel bir laf var: ‘Zenginin malı züğürdün çenesini yorar’ diye. Sonuçta internete baktığımızda zenginlerin nasıl lüks ve refah içerisinde yaşadıklarını görebiliyoruz. Elbette onların bu yaşamlarının arkasında bir de onların ihtiyaçlarını yerine getirip bu işten kar sağlayanlar var.

Bu alana kiralama şirketlerinden otellere, mücevher firmalarından yat şirketlerine kadar pek çok şirketi koyabiliriz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Alluxe projesi de bu alanda ortaya çıkan bir blockchain platformu.

**Alluxe Nedir, Özellikleri Nelerdir?**

Genel anlamda baktığımızda Alluxe; zengin ve ferah yaşayan insanlara sunulan hizmetleri blockchain teknolojisi yardımıyla sağlamayı vadeden bir proje olarak ortaya çıkıyor. Yani kısacası lüx yaşam pazarını blockchain’e  taşımayı planlıyorlar. Bunun için doğal olarak müşterilerine en rahat ve kaliteli yaşam için gerekli araçları sağlamayı vadediyorlar. Bu alanlara kısaca baktığımızda karşımızda şöyle bir tablo çıkıyor:

 • Yatlar
 • Özel jetler
 • Lüks emlak ve oteller
 • Spor ve premium arabalar
 • Helikopterler
 • Lüks saatler
 • Takı
 • Premium markaların sınırlı sayıdaki motosikletleri

Zaten bu saydığımız alanlardaki hizmeti kolayca müşterilerine sunabilmek için mobil uygulamaları bulunuyor.  Alluxe platformu; iOs ve Android sistemli cep telefonu ve tabletlerde çalışan uygulama sayesinde dileyen kişiler istediği hizmete hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Doğal olarak ödemeler de bu uygulama üzerinden gerçekleşiyor.

Alluxe üzerinden alınan hizmetlerin  ödemeleri blockchain üzerinden yapıldığı için hem işlem ücretleri düşük olmuş oluyor hem de şeffaf bir şekilde hizmetlere erişilebiliyor. Diğer bir kolaylığı ise bürokrasiyi ortadan kaldırıyor olması.

Alluxe platformunun uygulamaları halihazırda kullanıldığı için, yatırımcılar aslında hazır bir platforma paralarını yatırmış oluyor. Uygulama başta Amerika’nın önde gelen şehirleri  olmak üzere, Moskova, Milano, Paris, Barcelona ve Tokyo gibi pekçok şehirde hizmet veriyorlar.

Zaten dileyenler halihazırda uygulamayı Google Market ve iOs Marketten indirebilir. Aslında ben de Alluxe programını denemek için cep telefonuma yükledim. Uygulamayı yüklediğinizde öncelikle hizmet almak istediğiniz şehri seçmeniz gerekiyor. Çünkü alacağınız hizmetlerin sayısı ve fiyatı gideceğiniz şehre göre değişiyor.

Ben örnek olarak İtalya’yı seçtim. İtalya’da günlük olarak bir Lamborgini kiralamak istediğinizde 3 bin Euro gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Yat kiralama  fiyatları ise haftalık 16 bin 500 Euro’dan 1 milyon 200 bin dolara kadar değişiyor. Miami’de lüx bir ev kiralama ücreti ise 17 bin 250 1700 dolar ile 17 bin 250 dolar arasında değişen fiyatlarla pekçok seçenek bulmak mümkün. Tüm bu hizmetler için şimdilik kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz.  Dileyenler altta vereceğim linkten uygulamayı indirip göz atabilirler.

**Alluxe  Platformunun Avantajları**

Alluxe platformunun avantajlarına baktığımızda karşımıza uzun bir liste  çıktığını söyleyebilirim. Bunları genel olarak sıralarsak:

 • Platform ile uygun etkileşimi sağlayan basit ve sezgisel bir arayüz
 • Blockchain ve akıllı sözleşmeler teknolojisinin kullanılması, her bir sözleşmenin şartlarının değişmezliğini ve yerine getirilmesini garanti ediyor.
 • Bir kripto para birimi kullanan evrensel uluslararası ödemeler ve yerleşimler. Mali sınır ve banka ücreti bulunmuyor.
 • Kullanıcı bilgi ve verilerin gizliliği
 • Coğrafi sınır olmaması,mal satın almaya, mülk kiralamaya ve dünyanın her yerindeki servislere ulaşmayı sağlıyor.
 • Geniş ve farklı teklif seçenekleri.
 • Cashback ve sadakat programı tarafından sağlanan ek bonuslar ve ödüller
 • Üst düzey servis ve hizmet kalitesi
 • Alluxe, ortaklarının resmi fiyatlarında ürün ve hizmetler sunması kandırılma riskini ortadan kaldırıyor.
 • Güvenli ve yüksek işlem hızı
 • Dolandırıcılığı öneleyen ve anlaşmazlıkları ortadan kaldıran merkeziyetsiz altyapı
 • VIP üyeliği ve özel klupler

Burada bir ekleme yapmak istiyorum. Platformdaki VIP statüsü, aynı zamanda platformda yer alan özel programlara da erişimi sağlıyor. Bunlar özel turlar, partiler vs.. Bu üyeliği ise belli bir sayı ile sınırlandırmışlar.

Son olarak platformda aktif olan kullanıcılar içinde bir referal sistemi getirmişler. Yani platforma üye kazandırdıkça, erişebildiğiniz servislerin sayısı ve özellikler daha da artıyor.

 

**Alluxe ICO’su Hakkında**

Alluxe projesinin ortaya çıkmasının amacı, aslında var olan platformun daha da ileriye taşınmak istenmesi. Proje tamamlandığında üyeler platformun kendi tokenleri olan LXC ile ödeme yapabilme imkanına kavuşacak. ICO’da toplamda 220 milyon adet  LXC token bulunuyor. Bunların 110 milyon adeti satışa sunuluyor. 1 ETH 2500 LXC olarak belirlenmiş. 1 LXC ise 0.0004 ETH ediyor. Soft cap 3 bin ETH, Hard cap 27 500 ETH olarak tanımlanmış durumda.

 

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4085081.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://alluxe.io/

Telegram: https://t.me/ALLUXE

Twitter: https://twitter.com/ALLUXE_

Facebook: https://www.facebook.com/alluxeapp

Whitepaper:  https://drive.google.com/file/d/1Nj1Afqdk_CLXL9PWmBhSZ0ZPE_uPGcB-/view

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3713371

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!